Przejdź do treści

Street workout – siłownia w plenerze

Coraz więcej osób postanawia pójść na siłownię. Większość młodych zapomina jednak O odpowiednim odżywianiu się, rozciąganiu A co najważniejsze o rozgrzewce. Łączy się ta często z duża ilością kontuzji i zakończeniem przygody z tym sportem. Dlatego dla wielu osób, zalecana jest przygoda ze street worjouten, a więc ćwiczenia kalistenicznymi. Są to ćwiczenia, które polegają na podnoszeniu własnego ciężaru ciała.Są to a większości ćwiczenia wielostawowe A więc jednocześnie oddziałują na wiele partii mięśniowych, w przeciwieństwie do siłowni gdzie często izoluje się tylko jeden akton mięśniowy.

Plac ćwiczeń do street workoutu

street workout - producent maszynJeżeli ćwiczenie rozkłada się na kilka warto mięśni, a nie obciąża ono jednego mięśnia, zmniejsza się ryzyko naciągnięcia i czy nawet zerwania stawu. Co więcej ćwiczenia te dają bardzo duża siłę fizyczną, dynamikę i ogólna tężyzna ciała. Łączy się to również z ćwiczeniami akrobatycznymi. W celu rozpoczęcia przygody ze street workoutem jedyne co musimy zrobić to zakupić sobie na własność drążek do podciągania. Jest to koszt oscylująca w granicach od 50 do 100 złotych. Wiele osób jednak mieszka niedaleko publicznych placów do street workoutu, więc ćwiczą sobie całkowicie za darmo. Część osób jednak nie ma takie możliwości i postanawia zakupić sobie plac na własność, do swojej posesji domowej. Najłatwiej jest wpisać w przeglądarce frazę o treści: street workout – producent maszyn. Znajdziemy wówczas wszelkie informacje o cenach poszczególnych elementów placu. Składają się one głównie z: drążków wysokich, średnich i niskich, drabinka poziomych i pionowych, poręcze równolegle wąskie i szerokie, ławka gimnastyczna, poręcze skośne, lina do podciągania A czasami nawet worek treningowy. Koszt całego takiego zestawu oscyluje w granicach około 10 tysięcy złotych. Oczywiście możemy zakupić sobie jedynie część elementów, wyjdzie nas wtedy dużo mniej.

Wystarczy zakupić plac z nieco mniej renomowanej firmy, pozwoli nam to na zaoszczędzenie sporej liczby pieniędzy. Podstawowym ćwiczeniom  wykonywanym na palcach do street workoutu jest podciąganie. Jest to ćwiczenia ogólnorozwojowe, które aktywuje praktycznie wszystkie mięśnie oprócz nóg. Do jego wykonywania jedyne co potrzebujemy to drążek. Warto jest więc zacząć na początku od samego drążka i z czasem uzupełniać swój asortyment do ćwiczeń.