Przejdź do treści

Sumienne czyszczenie wykładziny

Niejedna osoba posiada w domu wykładzinę czy dywan w salonie, sypialnie czy pokoju dziecka. To świetny sposób na izolację podłogi, ale też ciekawy sposób na stworzenie domowego i ciepłego klimatu w domu. Właściwie pielęgnowane przetrwają wiele lat.

W czym wyprać wykładzinę?

pranie wykładzin warszawaJak każda tkaniny, również dywany i wykładziny systematycznie się brudzą i wymagają częstego czyszczenia. Jeżeli mamy w domu dzieci lub zwierzęta, to może się okazać, że trzeba je odkurzać co drugi dzień, a do tego jeszcze prać. Przeważnie pojawienie się na wykładzinie pojedynczej plamy nie oznacza jeszcze całościowego prania, ale na pewno zaprania w określonym miejscu. Takie zabrudzenia można samodzielnie czyścić powszechnie dostępnymi detergentami w postaci pianek, proszków czy płynów. Jednak kiedy zabrudzeń jest więcej lub są one stare, to warto wykonać pranie wykładzin Warszawa jest miastem, w którym działa kilka profesjonalnych pralni przyjmujących takie zlecenia. Przede wszystkim możemy do nich oddać dywan, wykładzinę, plecak czy nawet materac. Dysponują one specjalnym sprzętem piorąco – czyszczącym, który wykorzystuje parę wodą do usuwania zabrudzeń. W razie konieczności jest wykorzystywany odpowiednio dobrany środek czyszczący, który świetnie odplamia nawet wielomiesięczne zabrudzenia. Na pewno wypranie wykładziny w pralni będzie znacznie dokładniejsze niż w domowych warunkach i przede wszystkim nie będzie ryzyka przemoczenia jej, co często ma miejsce, kiedy pierze się ją w domowych warunkach.

Wykładzina tak samo jak dywan, przyciąga zabrudzenia jak magnes, dlatego też częste odkurzanie jej jest koniecznością. Z trwałymi plamami z kawy, herbaty czy wina trzeba uważać, gdyż łatwo je utrwalić, kiedy stosuje się niewłaściwie dobrane środki piorące.