Przejdź do treści

Szycie pięknych balowych sukni historycznych

Gdy ukończyłam szkołę średnią postanowiłam kształcić się dalej i jakiś czas temu ukończyłam szkołę artystyczną. Od zawsze posiadałam zdolności manualne, dlatego postanowiłam wykorzystać talent i otworzyć własną pracownię krawiecką.

Zakup balowych sukni historycznych

suknie balowe historyczneMoja pracownia mieściła się w centrum dużego, wojewódzkiego miasta, a jej lokalizacja świetnie współgrała ze średniowieczną architekturą starówki miejskiej. Od jakiegoś czasu mocno zagłębiłam się w temat szycia strojów dla różnych grup rekonstrukcyjnych oraz teatrów. Największą popularnością w mojej pracowni cieszyły się suknie balowe historyczne, które szyłam z właściwym dla danej epoko pietyzmem. Starałam się, aby każda z nich była zgodna z trendami panującymi w danej epoce, a przy okazji prezentowała się niezwykle piękne i elegancko. Do moich sukni zamawiałam najlepsze i najbardziej unikatowe materiały, takie jak jedwab czy bawełna. Niektóre z moich sukien były ponadto obszywane haftem oraz różnymi delikatnymi koronkami, charakterystycznymi dla wielu dworów w Europie. Ponadto, w większości suknie składały się z dwóch części, które były obszyte długimi trenami umożliwiającymi swobodę ruchów. Wyszukane hafty, piękne zdobienia, a także unikalne tkaniny i dekoracje sprawiały, że moje suknie cieszyły się dużą popularnością zarówno wśród grup rekonstrukcyjnych, jak i aktorów oraz klientów, którzy pragnęli choć na chwilę przenieść się w czasie. Moja pracownia szyła wiele pięknych i bogatych sukien, które później zdobiły deski teatrów oraz różnego rodzaju spotkań i przeglądów z kulturą dawną.

Cieszyłam się, że moje stroje są tak chętnie kupowane przez różnych klientów. Dzięki dobraniu oryginalnych ozdób oraz tkanin, a także zgłębianiu dawnych technik szycia, miałam możliwość tworzenia wyjątkowych kostiumów, które były nie tylko piękne, ale również wygodne.