Przejdź do treści

Urządzenia do rozładunków

W branży przemysłowej jest wiele przedmiotów, które pozwolą nam na szybkie i sprawne wykonywanie pracy. Na przykład na dużych halach magazynowych jest dużo ciężkich worków z jakimiś produktami, które trzeba w jakiś sposób rozładować. Oczywiście są wózki widłowe i siła w rękach pracowników natomiast to czasami nie wystarczy.

Wydajne rozładunki produktów

wydajny rozładunek big-bagWarto zasięgnąć po możliwości wyładunkowe jakie daje nam technologia. Jednym z takich rozwiązań jest wydajny rozładunek big-bag. Polega na załadowaniu dużych worków z jakimś produktem i przymocowanie go w środku big- bagu. W ten sposób mamy kontrolę nad tym ile materiału wysypie się z worka. Wszystko to bez większego wysiłku fizycznego. Każda rama strukturalna jest dostosowywana do potrzeb każdego klienta. Dźwig wyładowujący ma stacje wyładowujące. Posiadają one funkcje ułatwiające każdy proces obsługi worków. Ma on wspornik słupowy oraz elektryczną ramę przypominającą dźwig.  To pomaga w szybkim rozładowaniu. materiały są zapakowane w big-bagi. Może być kilka rodzajów tego typu urządzeń. Są sterowane całkowicie ręcznie oraz wspomagane za pomocą wózków widłowych. Cała konstrukcja tego urządzenia jest tak zaprojektowana aby zaoszczędzić jak najwięcej czasu pracy i sił. Najczęściej wytworzone są one z najwyższej jakości stali tak, aby rozładunek był jak najbardziej wydajny. Jego atutem jest fakt, że mieści się w bardzo małych i ciasnych  pomieszczeniach. Dzięki temu oszczędzamy sporo miejsca na halach i magazynach. Ponadto jest zazwyczaj tak , że przy dodatkowo są zamontowane pneumatyczne wzruszanie worka uderzeniem bocznym, co powoduje , że produkt sypki, który się znajduje wewnątrz wysypuje się. Ponadto są ochronne systemy ograniczające pylenie. Polega on na tym, iż pomaga w kontrolowaniu pylenia i strat. Tego typu specjalistyczne urządzenia do pracy w branży na przykład przetwórstwa mamy możliwość kupienia w sklepach zajmujących się tą dziedziną.

Ponadto możemy skontaktować się bezpośrednio z producentem i u niego zamówić potrzebny sprzęt. Innym rozwiązaniem jest sklep internetowy, gdyż tam możemy obejrzeć wszystkie modele i poczytać specyfikacje konkretnego urządzenia. W domu możemy się na spokojnie zastanowić i dokonać prawidłowego zakupu. Możemy skorzystać z najlepszego dla nas rozwiązania.