Przejdź do treści

Walka z otyłością

Światowa Organizacja Zdrowia już nie raz podawała, ze w zastraszającym tempie rośnie liczba osób zmagających się z otyłością. Jest to globalny problem, który przyczynia się do większej śmiertelności i zapadania na różne, ciężkie choroby.

Czy można skutecznie leczyć otyłość?

leczenie otyłości łódźOsoby, które zmagają się z otyłością, w przeważającej części same doprowadziły się do takiego stanu. Niezdrowa dieta pełna cukru, soli i tłuszczy, brak aktywności fizycznej, oraz ciągły pośpiech i stres. Poza genetycznymi obciążeniami i chorobami, są to główne przyczyny otyłości na całym świecie. Decydując się na skuteczne leczenie otyłości Łódź jest miastem, w którym znajdziemy dobrego dietetyka i prywatnego trenera. Chcąc się pozbyć nadwagi, trzeba działać jednocześnie na wielu poziomach. Ważne jest nastawienie psychiczne, ponieważ od niego zależy sukces całego przedsięwzięcia. Każdy ma czasem słabsze chwile i chce ulec pokusie zjedzenia czegoś słodkiego, albo niezdrowego i ważna jest w takich chwilach silna wola. Trzeba ją trenować każdego dnia, aby nie powrócić na początek drogi. Otyłość najczęściej występuje w obrębie ud, pośladków i brzucha. Żeby się jej pozbyć z tych miejsc, trzeba ograniczyć w diecie cukry, sól i niezdrowy tłuszcz oraz włączyć na stałe umiarkowaną aktywność fizyczną. Dietetycy w Łodzi są w stanie ułożyć indywidualny plan żywienia na każdy dzień dla osoby z nadwagą. Natomiast trenerzy będą odpowiednio motywować i pokazywać takie ćwiczenia, które pomogą szybko się pozbyć zbędnych kilogramów.

W walce z otyłością bardzo ważne jest wsparcie, które często daje siłę w pokonywaniu przeciwności. Zmiana nawyków jest konieczna, aby nie wrócić do starego życia, które było pełne niezdrowych dań i przekąsek. Od momentu leczenie, trzeba się trzymać wyznaczonego planu.