Przejdź do treści

Wiaty i altany wykonane z drewna

Drewno towarzyszy nam od stuleci, a w ostatnich latach znowu zyskuje na popularności. Zakochaliśmy się wręcz w drewnianych wyrobach, w tym w meblach, dekoracjach czy elementach wykończeniowych. Firmy, zajmujące się stolarką w różnym zakresie, z roku na rok przyjmują coraz więcej zamówień na swoje wyroby. Wśród nich są też produkty, które przydają się w ogrodzie. A ze względu na to, że coraz więcej osób takie ogrody posiada, chętnie zamawiamy meble drewniane czy specjalne altany.

Drewniana wiata w ogrodzie

trwałe wiaty drewnianeW dzisiejszych czasach bardzo dużo osób mieszka w domach jednorodzinnych. Przenosimy się do nich z mieszkań w blokach. Część z tych domów kupionych jest od deweloperów, część to indywidualne projekty. Bez względu na to, w jakim domu mieszkamy, w większości mamy dostęp do mniejszego lub większego ogrodu. Wraz ze wzrostem ilości domów jednorodzinnych, rośnie też zapotrzebowanie na wszelkiego rodzaju meble ogrodowe oraz altany, które chronią nas przed nadmiernym słońcem oraz deszczem. Często zamawiamy też u stolarzy trwałe wiaty drewniane, które służą nam albo jako altany, albo jako prowizoryczny garaż dla samochodów. Takie wiaty mogą mieć różne wielkości i kształty, w zależności od tego, jakie będzie ich przeznaczenie. Co prawda na rynku mamy do wyboru też wiaty wykonane z innych materiałów, jednak to te wykonane z drewna cieszą się największym uznaniem. Drewniane wiaty są bowiem niezwykle trwałe i odporne na zniszczenia. Ważne jest tylko to, żeby co kilka lat drewno impregnować za pomocą specjalnych preparatów. Jak chodzi o kolory wiat, to do wyboru mamy nie tylko różne rodzaje drewna, ale też farb, którymi takie drewno będzie pomalowane. Co prawda największym zainteresowaniem cieszą się altany w ciemnych odcieniach brązu, jednak nie brakuje osób, które decydują się też na inną kolorystykę, często nieco jaśniejszą.

Pośród różnych, drewnianych wyrobów, bardzo dużym zainteresowaniem, szczególnie wiosną i latem, cieszą się meble ogrodowe oraz wiaty do ogrodów. Te ostatnie przyjmują albo postać alta, albo zwykłych wiat, wykorzystywanych na przykład jako garaż dla samochodu. Drewniane wiaty można kupić w gotowej formie lub zamówić bezpośrednio u producenta, w zakładzie stolarskim. Coraz więcej osób korzysta z tej drugiej możliwości.