Przejdź do treści

Witaminy w wygodnej formie

Nasz układ immunologiczny w czasie jesieni, zimy oraz wczesnej wiosny jest wielokrotnie wystawiany na próbę. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego jak bardzo jest on obciążony w tym trudnym czasie. W związku z tym warto nieco go wspierać w tej walce. Bardzo dobrym pomysłem może być zastosowanie zdrowej diety, która będzie bogata w cenne składniki odżywcze i witaminy.

Kwercetyna w owocach i warzywach

kwercetyna plusNie da się ukryć, że dla naszego zdrowia zdecydowanie najlepsze jest to co jest w pełni naturalne. Owoce i warzywa uprawiane w sposób ekologiczny mogą być dla naszego zdrowia naprawdę bardzo dużym wsparciem. Jednak nie zawsze mamy dostęp do owoców czy warzyw, które akurat chcielibyśmy stosować w naszej zdrowej diecie. W takim przypadku można jednak posiłkować się różnymi suplementami, które można zakupić w sklepach ze zdrową żywnością oraz w aptekach. Przykładem jednego ze preparatów, który ostatnimi czasy jest bardzo często stosowany jest kwercetyna PLUS. Produkt ten wyróżnia się bardzo dużą wchłanialnością oraz nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań odnośnie stosowania tego preparatu. Warto wspomnieć o tym, że produkty zawierające duże ilości kwercetyny są w stanie pobudzać do pracy nasz układ immunologiczny. Przez to można cieszyć się bardzo dobrym zdrowiem i świetnym samopoczuciem przez okrągły rok.

Na ten moment kwercetyna jest bardzo często poszukiwana w aptekach. Można zakupić ją w postaci płynnej oraz w kapsułkach, które również są wygodne w zastosowaniu. Jeśli natomiast ciekawi nas to, w jakich owocach znaleźć można kwercetynę to warto wiedzieć, że są to chociażby porzeczki. W szczególności zaleca się spożywanie surowych porzeczek czarnych, które w dojrzałej formie zawierają największe ilości tego cennego składnika.