Przejdź do treści

Właściwości styropianu grafitowego

Ocieplenie domu to niezbędny element, który zapewni wszystkim domownikom wygodę. Przed przystąpieniem do ocieplania zawsze pojawiają się jednak wątpliwości, które sprawiają, że cały proces nie jest tak szybki. Każdy zastanawia się bowiem z jakiego styropianu powinien skorzystać, aby ocieplenie rzeczywiście spełniało swoją funkcję prawidłowo i nie wygenerowało przy tym zbyt wielkich kosztów prac. Czy warto skorzystać, chociażby ze styropianu grafitowego?

Styropian grafitowy do ocieplenia – czy warto?

styropian grafitowy bydgoszczNa rynku budowlanym dostępnych jest kilka rodzajów styropianu, którymi można ocieplić dom. Są to przede wszystkim: Styropian biały elewacyjny, szary oraz wspomniany już styropian grafitowy. Właśnie tym ostatnim zajmiemy się w tym tekście. Bardzo wiele osób przed przystąpieniem do ocieplania domu zadaje sobie bowiem pytanie, czy warto skorzystać z tego rodzaju styropianu. Przyjrzyjmy się zatem cechom charakterystycznym oraz właściwościom tego styropianu. Styropian grafitowy powstaje poprzez dodanie w procesie produkcji specjalnego surowca, który sprawia, że obniża się wartość współczynnika przewodzenia ciepła. Względem np. białego styropianu ten współczynnik jest zdecydowanie niższy. Oznacza to tyle, że styropian grafitowy jest po prostu lepszym izolatorem, czyli lepiej będzie chronił nas przed zimnem. Już sama ta zaleta sprawia w praktyce, że powinniśmy zwrócić swoją uwagę bardziej na styropian grafitowy, aniżeli biały. Właściwości grafitowego rodzaju styropianu sprawiają, że nie ma konieczności stosowania bardzo grubego ocieplenia. Korzystając z tego styropianu, na pewno możemy wykorzystać smuklejsze kostki niż w przypadku styropianu białego lub szarego. Styropian grafitowy będzie nieco droższy od pozostałych, ale w ostatecznym rozrachunku da nam lepsze ocieplenie domu. Nie powinniśmy się zatem długo zastanawiać. Styropian grafitowy bydgoszcz można znaleźć tam poza tym w przystępnej cenie.

Czy warto zatem skorzystać ze styropianu grafitowego przy ocieplaniu domu? Odpowiedź jest zdecydowanie twierdząca. Biorąc pod uwagę wszystkie właściwości styropianu grafitowego, chroni on o wiele lepiej przed zimnem niż jego białe oraz szare odpowiedniki. Na pewno warto się zatem na niego zdecydować, a przynajmniej rozważyć taką możliwość.