Przejdź do treści

Wskazówki odnośnie zakupu przyczepy

Zakup nowej przyczepy ciężarówki może wydawać się oczywisty. Jednak przy zakupie przyczepy należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Te uwagi powinny pomóc w znalezieniu właściwej dla danych potrzeb. Przyczepy samochodowe są dostępne w różnych rozmiarach i są budowane z myślą o różnych funkcjach. Na przykład wiele ma sekcję skrzyni, która może być używana jako siedzenie, podczas gdy inne mają łóżko z dwoma miejscami siedzącymi.

Jaką przyczepę wybrać?

bezawaryjne przyczepy ciężaroweIstnieją również bezawaryjne przyczepy ciężarowe, które mogą pomieścić ogromny ładunek ziemi, błota lub kamieni. Rodzaj funkcji, które ma przyczepa, może wpływać na ilość zajmowanego miejsca. Jak wspomniano, różne ciężarówki wymagają przyczep różnej wielkości. Ponadto nie wszystkie firmy będą oferować kompletne przyczepy. Gdy szukamy nowej przyczepy, zechcemy dowiedzieć się, co jest dostępne. Ważne jest, aby zrozumieć, że spód przyczepy nie zawsze zajmuje całą długość przyczepy, szczególnie jeśli chodzi o sekcje skrzyniowe. Przy zakupie przyczepy zwróć uwagę na oferowane funkcje. Niektóre funkcje mogą być niedostępne w przypadku zakupu. Powinniśmy również wziąć pod uwagę koszt i to, czy warto go ponosić. Może to być szczególnie ważne, jeśli zastępujemy starszą przyczepę. Pamiętaj, że będzie odpowiedzialny za wszelkie naprawy lub modyfikacje. Oznacza to, że jeśli funkcja nie działa, będzie musiała ją wymienić. W przypadku wymiany samej przyczepy należy również wziąć pod uwagę stan ciężarówki. Wybrana przyczepa ciężarowa powinna również spełniać wszelkie przepisy DOT. Departament Transportu wymaga, aby wszystkie przyczepy używane na drogach publicznych w kraju spełniały określone normy bezpieczeństwa. Większość tych przepisów dotyczy przyczep wyprodukowanych przed 2020 r. Na przykład przyczepa musi spełniać normy NHTSA i normy DOT. Po zakupie przyczepy postępuj zgodnie z odpowiednimi wytycznymi. Przed uruchomieniem przyczepy należy ją sprawdzić i potwierdzić, że jest ona zgodna z wszelkimi przepisami DOT lub wydziału transportu. Jeśli nie jesteś pewien żadnych standardów, skontaktuj się ze specjalistą w celu uzyskania pomocy.

Kupując przyczepę pamiętaj, że za bezpieczeństwo odpowiadasz ty. Upewnij się, że firma kupuje w ramach przepisów prawa, aby samodzielnie sprawdzić przyczepę przed jej zwrotem. Sprawdź przyczepę w dniu dostawy, przed załadunkiem i przed jazdą autostradą lub drogą.