Przejdź do treści

Wybieramy rzetelną stację diagnostyczną

 

Podejmując decyzję odnośnie zakupu nowego samochodu, jednocześnie musimy pamiętać, że wiąże się to z pewnymi obowiązkami oraz kosztami. Jednym z takich obowiązków jest konieczność wykonywania przeglądów technicznych, jakie standardowo w nieco starszych modelach wykonuje się raz do roku. W jaki sposób możemy znaleźć stację kontroli pojazdów, która będzie w stanie sprostać naszym oczekiwaniom? Czym będą się także różniły między sobą poszczególne stacje?

Cechy dobrej stacji diagnostycznej

stacja diagnostyczna - wrocławRozpoczynając poszukiwania stacji kontroli pojazdów, zauważymy szybko dwa ich rodzaje. Wyróżniają się więc stacje podstawowe oraz okręgowe. Te pierwsze zajmują się wyłącznie kontrolą pojazdów o masie do 3,5 tony, w tym również samochody osobowe. W przypadku cięższych pojazdów konieczne jest skorzystanie z usług okręgowej stacji kontroli pojazdów. Co istotne, okręgowe stacje obsługują również lżejsze pojazdy. Będzie to oznaczało, że możliwe jest w nich wykonanie przeglądów dowolnych pojazdów. Jeżeli zainteresowała nas profesjonalna stacja diagnostyczna – wrocław jest miastem odpowiednim do skorzystania z usługi. Warto pamiętać, iż przegląd techniczny pojazdu jest okazją do rozeznania się w kondycji samochodu oraz wykonania ewentualnych napraw. Z tego powodu warto udawać się na takie stacje, które dysponują odpowiednim rodzajem sprzętu diagnostycznego oraz naprawczego. Istotnym aspektem będzie także kompetentna kadra. Z tego względu warto zwracać uwagę na fakt, w jaki sposób  jest wyposażona konkretna stacja i jednocześnie czy towarzyszą jej inne rodzaj usług, w tym warsztat czy autoryzowany serwis. Dzięki takim usługom możemy na miejscu zostać obsłużeni w sposób kompleksowy. Jest to szczególnie ważne, gdy w przypadku ujawnienia usterki uniemożliwiającej poruszanie się pod drogach publicznych, unikniemy konieczności korzystania z lawety.

Wielu kierowców traktuje przegląd pojazdu jako przykry obowiązek i liczy wyłącznie na zdobycie pieczątki pozwalającej na legalne poruszanie się po drogach. Warto mieć jednak świadomość, iż przegląd wykonywany jest dla bezpieczeństwa naszego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Z tego powodu nie należy szukać stacji diagnostycznej, w której będziemy mieć największe szanse na pozytywne przejście przeglądu, ale jednocześnie na rzetelne sprawdzenie kondycji pojazdu.