Przejdź do treści

Wybór koszuli do karmienia piersią

 

Elementem, który jest niezbędny w szpitalnej torbie do porodu jest koszula do karmienia piersią. Oprócz tej sytuacji jest ona również przydatna, kiedy wróci się już do domu z niemowlakiem. Istnieje kilka wersji takiego produktu, co daje dużą możliwość wyboru. Dzięki temu każda mama jest w stanie wybrać coś dla siebie. Jest ona używana głównie w nocy i powinna spełniać określone wymagania.

Jak wybrać koszulę do karmienia piersią?

bawełniane koszule do karmieniaKażda mama wie, że noworodki i niemowlęta budzą się nawet kilkanaście razy na dobę na karmienie. Ten proces jest naturalny, a dzięki niemu dziecko może się prawidłowo rozwijać. Odpowiedni strój do wykonywania tej czynności pozwoli na szybką reakcję, ale również zapewni maksymalny komfort kobiecie karmiącej. Wybór powinien być dokonywany pod względem funkcjonalności oraz wygody. Koszula powinna w sposób delikatny dopasowywać się do kształtów ciała oraz nie uciskać żadnych wrażliwych po porodzie miejsc. Podczas wyboru warto zwrócić uwagę na materiał, z którego jest ona wyprodukowana – najlepiej jeżeli będzie on w 100% naturalny. Bawełniane koszule do karmienia są przewiewne oraz elastyczne. Dzięki swoim właściwościom dają dużą możliwość podczas użytkowania. Idealnie dopasowuje się do ciała, a dzięki swojej miękkości nie podrażnia skóry. Warto zwrócić uwagę na jakość bawełny. Lepiej wybierać koszule, które są uszyte z bawełny ekologicznej. Jej włókna nie są barwione syntetycznymi barwnikami, przez co materiał ten jest lepszej jakości, nie jest osłabiony i co najważniejsze podczas prania nie rozciągnie się. Jest również przyjazny dla środowiska oraz zdrowia człowieka. Funkcjonalna koszula do karmienia powinna pozwalać na swobodne oraz dyskretne korzystanie z niej. Na rynku dostępne są modele z wszytymi zakładkami, z zapięciami na guziki, sznurki lub zatrzaski. Dzięki temu elementowi kamienie staje się łatwe i nie powoduje skrępowania, jeżeli trzeba dziecko nakarmić w miejscu publicznym lub w obecności członków rodziny.

Koszula taka jest jedną z rzeczy, która na pewno przyda się przyszłej mamie. Bardzo ceniona jest jej funkcjonalność – dzięki niej w szybki i wygodny sposób można nakarmić dziecko w dowolnym momencie. Warto postawić na wysoką jakość materiału jakim jest bawełna organiczna – zapewni ona niesamowity komfort podczas noszenia. Różnorodność modeli pozwala na dokładne dopasowanie. Każdy z nich czymś się charakteryzuję i powinien być wybierany indywidualnie przez kobietę.