Przejdź do treści

Wyjazd na snowboard świetnym pomysłem

Jazdą na desce snowboardowej zaraziłem się kilka lat temu i od tego czasu regularnie wyjeżdżam ze znajomymi poszaleć na stoku. Ferie spędzamy w różnych miejscach, w Polsce i nie tylko, czasem wyjeżdżamy na weekend, innym razem na cały tydzień, w zależności od tego, ile mamy akurat wolnego czasu. Nauczyłem się, że wybór miejsca na wyjazd jest istotny, ale ważne jest również, by każdego roku zrobić solidny przegląd sprzętu, odzieży i akcesoriów. Wszystko po to, by nie było zaskoczenia tuż przed wyjazdem albo w trakcie.

Warto pamiętać o dobrych spodniach na snowboard

spodnie snowboardoweWarto przejrzeć, czy nie trzeba uzupełnić asortymentu albo dokonać naprawy jakiejś usterki. Przekonałem się o tym ostatnio, kiedy na gwałt szukałem gogli do kupienia, ponieważ  poprzednie były uszkodzone. Na szczęście w ostatniej chwili udało się i ze spokojną głową ruszyłem w trasę. Pamiętać trzeba o wszystkim. Na przykład spodnie snowboardowe to bardzo istotny element wyposażenia osoby, która jeździ na desce. Do wyboru są rozmaite modele w różnorodnych kolorach. Oczywiście koniecznie warto zwrócić uwagę na jakość, na walory wytrzymałościowe, na wodoodporność czy nieprzemakalność spodni. To istotne, ponieważ na stoku nie raz będzie się leżało na śniegu, a wtedy dobry materiał jest na wagę złota. Oczywiście materiał, który powinien także oddychać. To wszystko bowiem odpowiada za komfort i za zdrowie. Co jeszcze jest ważne? Na przykład kieszenie. Warto mieć schowki, w których można umieścić różne rzeczy, od kluczy po karty kredytowe czy telefon komórkowy. Oczywiście przy tym wszystkim spodnie muszą być po prostu wygodne, w końcu na stoku spędzamy w nich nie kilka minut, a nawet kilka godzin. Gama kolorystyczna jest bardzo szeroka, tak więc każdy coś dla siebie znajdzie. Coś, co będzie pasowało do innych części garderoby i do deski. Na szczęście wybór w sklepach jest spory, tak więc nie powinno być kłopotu z dopasowaniem.

Oczywiście spodnie to nie wszystko, ponieważ przed sezonem wypada sprawdzić także inne elementy ubioru i nie tylko. Kurtka, czapka, rękawiczki, buty czy deska. Warto sprawdzić, czy są w szafie, czy nie wymagają interwencji i naprawy albo wymiany na nowe. A potem pozostaje już tylko planować wyjazd i cieszyć się szaleństwem na śniegu. Tym bardziej że w tym aspekcie możliwości także nie brakuje. Jest całe mnóstwo miejsc, które można odwiedzić, by skorzystać ze stoków.