Przejdź do treści

Zabawka edukacyjna dla dziecka

W pierwszych latach życia, dziecko błyskawicznie się rozwija i przyswaja nowe informacje. W wieku dwóch lat, maluch potrafi już całkiem dobrze chodzić, a nawet biegać, więc ciężko go zatrzymać na dłużej niż kilka minut. W tym wieku potrzebne są zabawki, które uczą.

Wybór zabawek edukacyjnych

zabawki edukacyjne dla 2 latkaW wieku około dwudziestu czterech miesięcy, dziecko ma już sprawne paluszki, dobrze chodzi, potrafi biegać i można się z nim z powodzeniem komunikować. Dziecko już potrafi układać proste klocki, nawlekać przedmioty na sznurek, czy dopasowywać przedmioty. Zabawki edukacyjne dla 2 latka mogą uczyć malucha cyferek, kształtów, czy liter. Na naukę czytania i liczenia nigdy nie jest za wcześnie, musi się tylko to odbywać w odpowiedniej formie. W tym wieku dostępne dla dzieci są drewniane puzzle i układanki, które wymagają włożenia elementów w kształcie zwierzątek w odpowiednie miejsca. Oczywiście sprawdzają się też zabawki interaktywne, które uczą nowych słów, melodii, czy piosenek. Kolorowe przyciski i światełka przyciągają uwagę dwulatka i potrafią wywołać na kilka minut koncentrację na jednym elemencie. Świetnym pomysłem na zabawkę dla dziecko może być tablica do pisania, gdyż dziecko w tym wieku świetnie potrafi trzymać kredki, czy pisaki i chętnie tworzy autorskie dzieła. Dziecko w wieku dwóch lat jest bardzo ciekawe świata, dlatego warto ten stan podsycać i dodawać dziecku kolejnych powodów, dla jakich warto poznawać świat. Ważne żeby zabawki maluchów były bezpiecznie i mądrze uczyły. 

W sklepach z zabawkami znajdziemy mnóstwo produktów dla dzieci w każdym wieku. Jednak nie każda zabawka edukuje. Warto wybierać te, które nauczą naszego malucha nowych rzeczy i będą stymulowały różne zmysły. Tylko w taki sposób można mądrze rozwijać dziecko.