Przejdź do treści

Zabiegi likwidujące dolegliwości bólowe pleców

Zwyrodnienia kręgosłupa, rwa kulszowa, zapalenie korzonków nerwowych, a także różnorodne wady postawy są częstą przyczyną bólu pleców. Uszkodzenia krążków międzykręgowych pojawiają się bardzo często, co sprawia, że wiele osób zmaga się ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa. Schorzenie to jest bardzo powszechne, pojawia się nawet u młodych ludzi. Tego typu nieprawidłowości uniemożliwiają wykonywanie codziennej pracy, są częstą przyczyną niepełnosprawności.

Rodzaje zabiegów łagodzących ból pleców

zabieg na ból pleców - poznańPacjenci, których problemem są dolegliwości bólowe, mogą skorzystać z różnych metod leczenia, które umożliwiają usunięcie objawów, a także sprzyjają regeneracji uszkodzonych obszarów. Ogromną rolę odgrywa tutaj profilaktyka, ważne jest, by zmienić styl życia, gdyż dzięki temu można przyczynić się do zatrzymania negatywnych zmian, a także rozpocząć procesy regeneracyjne. Ból pleców czasem pojawia się na skutek przeciążenia mięśni, dolegliwość pojawia się podczas wysiłku, po pewnym czasie mija. W przypadku poważnych schorzeń zwiększa się ryzyko dalszych uszkodzeń, w efekcie czego może pojawić się ograniczenie ruchów w dotkniętym nieprawidłowością odcinku kręgosłupa. Długotrwały ból powinien skłonić nas do zasięgnięcia porady specjalisty, który pomoże nam dobrać odpowiedni zabieg na ból pleców – Poznań jest miastem, gdzie pacjenci mogą skorzystać z pomocy rehabilitantów, by skutecznie pozbyć się dolegliwości. Bardzo pomocne są odpowiednie ćwiczenia, które powinny być wykonywane pod okiem fizjoterapeuty. Wykorzystuje się tutaj trening na rowerku stacjonarnym, ćwiczenia gimnastyczne oraz aktywność na piłce. Gimnastyka skutecznie wzmacnia mięśnie, a także zapobiega pogłębieniu się dolegliwości bólowych. Często wykorzystuje się także masaże, których zadaniem jest rozluźnienie spiętych mięśni, umożliwiają relaks i odprężenie. Pomocnym zabiegiem, jaki stosowany jest w rehabilitacji kręgosłupa, jest także fizykoterapia. Pacjenci mogą skorzystać z ultradźwięków, elektroterapii, krioterapii, pola magnetycznego i lasera.

Wykazują one działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Bardzo pomocna okazuje się także profilaktyka, która zapobiega dolegliwościom bólowym. Ważne jest, by nie obciążać kręgosłupa dźwiganiem ciężarów, zapewnić sobie odpowiednią dawkę ruchu oraz gimnastyki. Ćwiczenia wzmacniające mięśnie sprzyjają utrzymaniu wyprostowanej sylwetki, w efekcie czego zapobiegają bólom pleców. Ważne jest także, by zadbać o siebie, a w sytuacji, kiedy jest to konieczne, skorzystać z odpowiednich zabiegów rehabilitacyjnych.