Przejdź do treści

Zacząłem pracować w branży obróbki metali CNC

Zawsze poszukiwałem stabilnej pracy, która jednocześnie sprowadzałaby się do działania z maszynami. Przeszukałem wiele warsztatów w mojej okolicy, jednak dopiero niedawno znalazłem coś odpowiedniego dla mnie. Tym okazała się branża CNC.

Pierwsze podejście do obróbki metali CNC

obróbka metali cncZnalazłem w mojej okolicy zakład poszukujący pracowników. Moim zadaniem miałaby być tam obróbka metali cnc. Uznałem, że to zajęcie może być dla mnie odpowiednie, więc postanowiłem zadzwonić i zapytać o szkolenie. Nigdy wcześniej nie wykonywałem tego zawodu. Okazało się, że firma gwarantuje odpłatny kurs pracy z maszynami typu CNC. Nie wahając się, skorzystałem z tej oferty. Na kursie uczyłem się różnych programów oraz typów maszyn służących obróbce metalu. Przydawało mi się moje wcześniejsze doświadczenie w pracy kowala artystycznego – nauka nowego zadania okazała się łatwa i przyjemna. Po przejściu kursu byłem gotowy do własnoręcznego operowania maszynami celem wytworzenia gotowych, małych i precyzyjnych elementów. Firma zatrudniła mnie jako operatora frezarki. Miałem podwójne szczęście, ponieważ naraz dostaliśmy potężne zlecenie dla fabryki samochodów. Mieliśmy wytworzyć im śruby i nakładki, których nie opłacało im się produkować. Było to na tyle intratne, że moja nowa firma powołała stanowisko specjalnie dedykowane dla rzeczonej fabryki. Trafiłem na tamto miejsce. Staję się coraz lepszym operatorem maszyny, a obróbka metali cnc stała się moją nową domeną zawodową.

Planuję niedługo rozszerzyć swoje kompetencje na inne maszyny potrzebne w tej firmie. Możliwe, że niebawem będę awansował, a firma cały czas jest wypłacalna. Cieszę się, gdyż wreszcie udało mi się utrzymać w jednym miejscu przy czymś, co naprawdę lubię. Atmosfera w firmie również jest nienaganna – większość współpracowników to dobrzy koledzy.