Przejdź do treści

Zadziwiające efekty po zabiegu świecowania uszu

W dzisiejszych czasach wiele osób chętnie stosuje różnorodne zabiegi medycyny alternatywnej, bowiem wierzą, że są one w stanie pomóc im w wielu różnych problemach zdrowotnych. Jednym z takich zabiegów jest świecowanie uszu, które ma za zadanie skutecznie pozbyć się nadmiaru woskowiny w uszach, a także pomaga w wielu schorzeniach, jak zapalenie zatok oraz inne dolegliwości ze strony uszu, gardła lub nosa.

Duża popularność świecowania uszu

świecowanie uszu we WrocławiuZabieg jest niezwykle popularny i chętnie stosowany wśród wielu osób, które wierzą w skuteczność metod medycyny niekonwencjonalnej. Metoda ta znana już była w czasach starożytnych, a obecnie staje się z każdym dniem coraz chętniej stosowana przez wiele osób zmagających się z różnorodnymi problemami zdrowotnymi.  Świecowanie uszu świetnie sprawdza się także w przypadku osób, które skarżą się na szumy uszne, a także bóle oraz zawroty głowy lub migreny. Tak naprawdę wiele schorzeń jak wskazaniem do zabiegu, jakim jest świecowanie uszu we Wrocławiu. Wykorzystuje się świecę, która wykonana jest z włókna lnianego najwyższej jakości, ekstraktu miodowego oraz wosku pszczelego. Często także używa się olejków eterycznych, które dodatkowo potęgują skuteczność tej metody. Świecę taką umieszcza się w przewodzie słuchowym i czeka, aż się wypali do końca. Po wyjęciu świecy sprawdza się ilość zanieczyszczeń, jaka nagromadziła się w jej środku. Zabieg  ten ma za zadanie wyciągać woskowinę oraz różnorodne zanieczyszczenia. Według zwolenników tej metody dzięki jej stosowaniu dużo lepiej się oddycha oraz zostaje udrożniony kanał słuchowy zewnętrzny. Dzięki parze substancje, które pochodzą z miodu oraz olejku mają także działanie lecznicze. Zabieg świecowania uszu budzi kontrowersje, zwłaszcza wśród lekarzy, którzy sceptycznie do niego podchodzą i uważają, że nie jest skuteczny, a jeśli zostanie nieprawidłowo przeprowadzony może wiązać się z bezpiecznymi konsekwencjami, jak poparzenie świecą lub uszkodzenia błony bębenkowej, a także zapalenie ucha środkowego.

Ważne jest zatem, żeby korzystać z miejsc, które są sprawdzone i mają doświadczenie w tego typu zabiegach. Mamy wówczas pewność, że będzie on bezpieczny i prawidłowo przeprowadzony oraz zostanie do niego użyta wysokiej jakości, ręcznie robiona świeca, co w efekcie przyniesie zamierzone skutki i pomoże pozbyć się różnych dolegliwości.