Przejdź do treści

Zalety bandaży kohezyjnych

Niedawno zaczęłam uprawiać sport. Miałam nadzieję, że dzięki takiej aktywności fizycznej wreszcie schudnę, ale dosyć szybko nabawiłam się drobnej kontuzji. Na szczęście lekarz powiedział mi, że nie muszę przerywać treningów, jednak dobrze by było, gdybym szczególnie na początku, obandażowała sobie nadgarstki bandażem kohezyjnym.

Gdzie dostanę solidne bandaże kohezyjne?

bandaż kohezyjny gdzie kupićLekarz bardzo dokładnie wytłumaczył mi, czym jest i jak działa bandaż kohezyjny Gdzie kupić taki bandaż? To było moje pierwsze pytanie, które mu zadałam. Myślałam, że takie rzeczy dostanę tylko w wyspecjalizowanych sklepach medycznych, ale jak się okazało bandaże tego typu można dostać nawet w aptekach i wielu sklepach internetowych. Od razu zdecydowałam się zakupić bandaż w pobliskiej aptece, gdzie był akurat dostępny w bardzo niskiej, promocyjnej cenie. Już wkrótce przekonałam się, że takie bandaże są bardzo wygodne i praktyczne. Świetnie sprawdzają się dla osób aktywnie uprawiających sport, a także dla osób po urazach ortopedycznych. Są samoprzylepne i bardzo dobrze trzymają się ciała. Nie wymagają zapinek, tak jak zwykłe bandaże elastyczne i nie zsuwają się z ciała. Mogą je stosować nawet dzieci, ponieważ są w pełni bezpieczne i hipoalergiczne. A co najważniejsze, zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, dlatego skóra pod nimi się zbytnio nie poci.

Jestem bardzo zadowolona z zakupionego przeze mnie bandażu kohezyjnego. Można z niego korzystać wielokrotnie. Tkanina z której jest wykonany jest niezwykle solidna i wytrzymała. Chętnie korzystam z niego także przy większych ranach, ponieważ takie bandaże w bardzo wygodny sposób podtrzymują opatrunki jałowe i gwarantują, że pod opatrunek nie dostanie się bród, albo nie zacznie się on samoistnie odklejać.