Przejdź do treści

Zalety rolet aluminiowych zewnętrznych

 

Każdego roku w naszym kraju budują się tysiące nowych domów jednorodzinnych. Zanim jednak zbuduje się dom to trzeba zamówić wykonanie jego projektu. Zajmują się tym architekci i projektanci. Wszyscy specjaliści od projektowania domów jednorodzinnych stosują się mniej więcej do tych samych trendów. W nowo budowanych domach robi się duże i przestronne okna, które pozwalają maksymalnie wykorzystać promienie słoneczne i naturalne ciepło z nich płynące.

Duże okiennice zasłania się roletami zewnętrznymi

bezpieczne rolety zewnętrzne z WarszawyZastosowanie w budownictwie mieszkaniowym przestronnych okiennic ma oczywiście bardzo wiele plusów. Jest to odczuwalne szczególnie zimą, kiedy mieszkanie w naturalny sposób ogrzewa się światłem słonecznym. Wykorzystanie promieni słonecznych pozwala też do minimum ograniczyć zużycie energii elektrycznej do ogrzewania domów. Trochę inaczej jest w porze letniej, o czym projektanci od razu uprzedzają każdego inwestora. Dlatego okiennice już na etapie budowy zasłania się roletami, które pozwalają modyfikować nasłonecznienie i naświetlenie pomieszczeń. W domach jednorodzinnych zakłada się najczęściej bezpieczne rolety zewnętrzne z Warszawy, które wykonane są z aluminium. Architekci uwzględniają je w swoich projektach budowlanych, ale ich dobór może być dowolny, bo montaż wykonywany jest na samym końcu prac budowlanych. Wybierając rodzaj rolet do okien można zdecydować się na takie, które od razu będą pełnić funkcję ochrony antywłamaniowej. Takie rolety są po prostu wykonane z twardego aluminium, którego w żaden sposób nie da się sforsować. Okna bez zamontowanych rolet, żaluzji czy refleksoli nie mają racji bytu, ponieważ w pomieszczeniach latem panowałaby istna sauna. Dlatego w każdym domu można się spotkać z tym, że okna są w jakiś sposób zasłonięte. Najczęściej stosuje się rolety, bo jest to rozwiązanie najbardziej opłacalne względem jakości.

Domy z wielkimi i przestronnymi oknami to trend w budownictwie, który wynika z potrzeby wykorzystania energii słonecznej. Zastosowanie przestronnych okiennic sprawia, że wzrasta klasa energooszczędności takiego domu. Dlatego właśnie każdy architekt stara się w swoich projektach przeznaczyć jak największą powierzchnię ściany na okna. Jednocześnie też w projekcie uwzględnione są rolety, które chronią pomieszczenia przed letnim przegrzewaniem.