Przejdź do treści

Zastosowanie firan, których nie prasujemy

Będąc mamą dwójki urwisów często brakuje mi czasu na gruntowne porządki w mieszkaniu. Czasem nawet w okresie wiosennych porządków nie mam czasu na przeprowadzenie wszystkich porządków jakie sobie zaplanowałam. Zwykle kończy się na powierzchownym posprzątaniu całości mieszkania, a braknie czasu na np. umycie okien czy wypranie firan

Jakie firanki do domu z dziećmi

firany bez prasowaniaJednak syn jest alergikiem wiec staram się firany prać dość często, tak aby nie musiał cierpieć na nieprzyjemny katar i kaszel związany z alergią. Przy ciągłym braku czasu i dziecku z alergią dla mnie jedynym rozwiązaniem są firany bez prasowania. Dzięki nim oszczędzam czas na prasowaniu i mogę zająć się wówczas innymi porządkami lub pobawić się i zająć dziećmi. Firanki takie są najlepszym rozwiązaniem, po wypraniu wystarczy od razu powiesić je i gotowe. Idealne rozwiązanie nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale także dla osób zapracowanych, żyjących ciągle w biegu czy bardzo aktywnych, którzy mają wiele zajęć popołudniowych i brak czasów na takie porządki. Firanki bez prasowania można znaleźć w wielu sklepach stacjonarnych, w których można kupić firanki, zasłonki, moskitiery itd. Możne je także znaleźć w sklepach internetowych, co jest wygodne, przy braku czasu. Możemy w domu usiąść i poszukać odpowiadającym nam firanom, wybrać ich długości, szerokości, a nawet kolor i sposób w jaki mają być zawieszone. Oszczędzamy naprawdę wiele czasu przy takich firankach. Wystarczy je zdjąć, wyprać i powiesić. Nie trzeba ich namaczać, czekać aż wyschną i prasować. A zdecydowanie warto mieć firanki w każdym pomieszczeniu w całym domu. Do pokojów dziecięcych dobrze jest wybrać firanki bez prasowania w dziecięcych wzorach, które z pewnością spodobają się naszym pociechom, a przez co będą chętnie spędzały czas w swoich pokojach. Wielu z znajomych rezygnuje z firan ze względu na ich niepraktyczność, jeżeli chodzi o zmianę. Wówczas namawiam do kupienia takich firan, zwykle decydują się i są bardzo zadowoleni.

Firany w mieszkaniu są ważnym elementem wystroju. Dzięki nim każde pomieszczenie zyskuje przytulność i radość. Przy braku czasu idealnym rozwiązaniem są firany bez prasowania, dzięki którym zmiana czy pranie i zawieszenie ich ponowne nie zawierają wiele czasu. Również ich kupno nie sprawia problemu gdyż można je kupić w sklepie stacjonarnym jak i w sklepach internetowych.